Berlin wall

Jak se má žít

Hodně lidí má ambice nás to naučit. Moje jediná ambice je někoho motivovat.

Řeknu vám, co má podle mě opravdu smysl. Povím vám nadšeně a naivně o pár věcech, které mě v létě inspirovaly.

Jasmila Žbanić se rozhodla dělat film. A udělala svou práci nejlíp, jak to šlo, opravdu se vším všudy a s velkými písmeny. Její film Grbavica je úspěšný (Zlatý medvěd z filmového festivalu v Berlíně), lidi na něj chodí, obsahuje svědectví (podobně jako romány Arnošta Lustiga) a hlavně a především se povedlo prostřednictvím tohoto filmu něco změnit. Pomocí práce Jasmily se bosenským ženám povedlo prosadit důležitou změnu zákona. Podle něj ženy, které byly znásilněny nebo zneužity během konfliktu v Bosně, oficiálně dosáhly statutu oběti občanské války a je s nimi podle toho zacházeno a počítáno ve státním rozpočtu. Jasmila musela být bojovná, aby svůj film prosadila a aby změnila něco, co se jí ve společnosti nelíbilo. Já bych si přála dokázat něco jako ona. Tak se podle mě má žít. Z mnoha důvodů.

Protože touto kreativitou tvoříme svět. Podle toho, jak žijeme jako jednotlivci, je postavena celá společnost a je už dávno zažité a otřepané klišé, že člověk není ostrov a aktivní soucit a trocha bojovnosti je potřeba na každém kroku.

Protože skoro všichni touží najít nebo stvořit něco "příjemného a čistotného" jako Dita Saxová z románu Arnošta Lustiga (a nejdřív si ten román přečtěte, než začnete oponovat).

Protože je těžké najít ve společnosti svůj úkol a je důležité ho opravdu hledat. Každý má příležitost udělat něco dobře a plnohodnotně.

A hlavně proto, že žít takhle dává smysl, pomoct někomu povznáší, mít správný směr dává do života štěstí, umět se prosadit a nebát se přináší klid a nejsou to jen nabubřelé kecy.

•Marionette
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Jak se má žít Reagovat...
•Buy_diazepam (2008-01-01 14:37:52) Top is my <a href="http://allaboutallforyou1.info/752.html ">adult bedwetting pants nappies</a> <a href="http://allaboutallforyou1......
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•emrovka Jako myslíš dělat to pro jarošku? nástěnka a tak? tady by to asi moc lidí nečetlo...
<< < 
>>