Lovu lesu!


Letošní teplé a vlhké léto zapříčinilo, že se mycelium všech nejmožnějších hub probudilo v celé své nádheře. Houfy bedlí, žampionů, kozáků, klouzků a hlavně hřibů překvapily každého, kdo do lesa jenom vkročil. A sotva se zvěst o velké úrodě rozkřikla i o kus dál, tedy do města, v lese se to začalo hemžit svátečními houbaři. Zážitky s těmito lidmi jsou leckdy k smíchu, častěji však k pláči.

Když jsem se vydal na lov i já, už od okraje lesa jsem namísto hub potkával mraky vozů z bližších i vzdálenějších koutů naší země. Bylo to od nich pravda hezké, když mě zdravily i dál, hlouběji a hlouběji v lese, ale já na druhé straně na dlouhé vítání moc nejsem... Obzvlášť jsem pak lál, když jsem těmto plechovým okupantům musel ve vlastním zájmu uhýbat z cesty.

Na další setkání mě upozornily zvukové podněty. Jejich zdrojem byla dáma pozdních středních let, která v několikasekundových intervalech vysílala dotaz "Máš, máš, Věro, máš?" Ačkoli nejsem Věra, bral jsem si to dost osobně, protože se do lesa chodím odreagovat, nikoliv se oblažovat něčím řevem. Pokud bych chtěl poslouchat něco podobného, zřejmě bych se postavil na Českou pod hodiny. Třebaže Věra byla stále mimo dohled, "Máš, Věro, máš?" jsem si musel poslechnout ještě několikrát. Když jsem se k rušičce lesního klidu přiblížil natolik, že mě zpozorovala, měl jsem tisíc chutí jí sdělit, že se chová dost nevhodně vůči prostředí, v němž se právě vyskytuje, bohužel jsem nenašel vhodná slova pro danou situaci. Bral jsem ohled na to, že jsem chtěl oslovit dámu… Paní naštěstí už znovu Věru nevolala. Asi můj ne příliš přívětivě se tvářící obličej prozradil, o co se mi jedná.

O kus níž ve svahu jsem potkal další velmi příjemné lidi. Šlo o dva páprdy o něco mladší, než byla ona dáma. Z mého poloplného košíku ve srovnání se svými poloprázdnými správně odvodili, že jdu víceméně najisto, a tak je nemohlo napadnout lepší řešení, než aby se mi pověsili, jak se říká, za záď. Přestože jsem tvor vcelku lidumilný, tato společnost mi dvakrát nevyhovovala, naštěstí mně pomohl sám les. Poté, co jsem pánům vyfoukl několik celkem pěkných hřibů a dosti velké pole kozáků, změnili směr jízdy a hledali si jiný tahač.

Zcela daleko v lese, na samém konci úzké cesty, jsem potkal další zaparkované vozidlo. Majitelé zjevně nebyli v dosahu a já jsem si uvědomil, že moje chvíle služby lesu nastala. Jenom zbývalo vyřešit, jak dotyčné naučit vybraným způsobům. Objet kapotu pětikorunou? To by bylo ode mě poněkud svinstvo, navíc tak vysokou hotovost jsem ani neměl k dispozici. Ucpat klíčovou dírku? Kdeže, v dnešní době dálkově ovládaných zámků by si toho ani nevšimli a taky by to nebylo právě košer. Nakonec jsem zvolil čistou bezkontaktní technologii - využiv možností terénu, vytvořil jsem na cestě přes půl metru vysoký zátaras z haluzí, polen a klád… a teď si probijte cestu! Tuším, že zde už lze mluvit o výchovném momentu, navíc si dotyční cvičením na čerstvém vzduchu zlepší kondici natolik, že napříště můžou s klidem nechat auto někde bokem a dojít pěšky…

Až půjdu příště do lesa, budu asi řešit velké dilema. Vzít si špunty do uší a něco sedativ, anebo pokračovat ve svém úsilí konzervovat les, byť s téměř nulovým účinkem? Ještě uvidím. Třeba se po letošní extrémní úrodě měšťanstvo brzo hub přejí a les si pak oddechne.


•Thomm
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Lovu lesu! Reagovat...
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•Jan Zbyněk Fišer
•Gabriela Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli víte i o jiné organizaci, ktera zprostredkovava stipendia pro stredoskolaky krome OSF? Divala jsem se i na studyinbritain a tam jsem nasla pouze univerzity. Předem díky za informaci. (jaroška)
•jméno text
•Andrea ahoj chtěla bych se zeptat... když se budu hlásit na žurnalistiku ať už je to kamkoliv potřebuju mít už nějakou praxi?když na střední nic nenapíšu nemám na přijetí do žurnalistiky ždnou šanci??
•Airline Tickets All destinations [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=1]cheap flights uk[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=2]cheapest airfare tickets[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=Attac
•Certos Thanks http://cheapairo.com.ar/flight-t20.htm cheap airplane ticket europe http://cheapairo.com.ar/flight-sk56.htm discount ticket http://cheapairo.com.ar/flight-s101.htm cheap air flights discounted flights airfares http://cheapairo.com.ar/flight-e253.htm tokyo air tickets from india [url=http://
<< 
>  >>