Berlin wall

Jak se má žít

Hodně lidí má ambice nás to naučit. Moje jediná ambice je někoho motivovat.

Řeknu vám, co má podle mě opravdu smysl. Povím vám nadšeně a naivně o pár věcech, které mě v létě inspirovaly.

Jasmila Žbanić se rozhodla dělat film. A udělala svou práci nejlíp, jak to šlo, opravdu se vším všudy a s velkými písmeny. Její film Grbavica je úspěšný (Zlatý medvěd z filmového festivalu v Berlíně), lidi na něj chodí, obsahuje svědectví (podobně jako romány Arnošta Lustiga) a hlavně a především se povedlo prostřednictvím tohoto filmu něco změnit. Pomocí práce Jasmily se bosenským ženám povedlo prosadit důležitou změnu zákona. Podle něj ženy, které byly znásilněny nebo zneužity během konfliktu v Bosně, oficiálně dosáhly statutu oběti občanské války a je s nimi podle toho zacházeno a počítáno ve státním rozpočtu. Jasmila musela být bojovná, aby svůj film prosadila a aby změnila něco, co se jí ve společnosti nelíbilo. Já bych si přála dokázat něco jako ona. Tak se podle mě má žít. Z mnoha důvodů.

Protože touto kreativitou tvoříme svět. Podle toho, jak žijeme jako jednotlivci, je postavena celá společnost a je už dávno zažité a otřepané klišé, že člověk není ostrov a aktivní soucit a trocha bojovnosti je potřeba na každém kroku.

Protože skoro všichni touží najít nebo stvořit něco "příjemného a čistotného" jako Dita Saxová z románu Arnošta Lustiga (a nejdřív si ten román přečtěte, než začnete oponovat).

Protože je těžké najít ve společnosti svůj úkol a je důležité ho opravdu hledat. Každý má příležitost udělat něco dobře a plnohodnotně.

A hlavně proto, že žít takhle dává smysl, pomoct někomu povznáší, mít správný směr dává do života štěstí, umět se prosadit a nebát se přináší klid a nejsou to jen nabubřelé kecy.

•Marionette
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Jak se má žít Reagovat...
•Buy_diazepam (2008-01-01 14:37:52) Top is my <a href="http://allaboutallforyou1.info/752.html ">adult bedwetting pants nappies</a> <a href="http://allaboutallforyou1......
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•Jan Zbyněk Fišer
•Gabriela Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli víte i o jiné organizaci, ktera zprostredkovava stipendia pro stredoskolaky krome OSF? Divala jsem se i na studyinbritain a tam jsem nasla pouze univerzity. Předem díky za informaci. (jaroška)
•jméno text
•Andrea ahoj chtěla bych se zeptat... když se budu hlásit na žurnalistiku ať už je to kamkoliv potřebuju mít už nějakou praxi?když na střední nic nenapíšu nemám na přijetí do žurnalistiky ždnou šanci??
•Airline Tickets All destinations [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=1]cheap flights uk[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=2]cheapest airfare tickets[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=Attac
•Certos Thanks http://cheapairo.com.ar/flight-t20.htm cheap airplane ticket europe http://cheapairo.com.ar/flight-sk56.htm discount ticket http://cheapairo.com.ar/flight-s101.htm cheap air flights discounted flights airfares http://cheapairo.com.ar/flight-e253.htm tokyo air tickets from india [url=http://
<< 
>  >>