Berlin wall

Ježíš tě vidí!!!

Ať jsi kdokoliv a děláš cokoliv, ovlivňuješ tím okolní svět. Už tvoje existence ho ovlivňuje. To, čemu říkám Ježíš, nemá nic společného s katolickým dogmatem. Myslím tím společný životní prostor. Všechno zlé i dobré, co děláš nebo co si myslíš, dáváš do prostoru. Je to tam. Někde to tam trčí a na někoho to spadne. A s největší pravděpodobností to spadne zpátky na tebe. Když říkám "Ježíš tě vidí", myslím tím, že tvoje činy a myšlenky mají následky.

Je třeba vědět, co se děje ve světě? Tím, že žiješ, pracuješ nebo jakkoliv jinak zasahuješ do komunity lidí ve svém okolí, vytváříš svět. Kdyby každý dělal něco prospěšného (a to neznamená jen pracovat do sedření kůže - třeba i vychovat dítě je prospěšné, zasadit kytku je prospěšné, neubližovat je prospěšné) a dodržoval pravidla své komunity, nebylo by třeba starat se o dění jinde. V ideálním světě, kde se všichni respektují a jsou schopni se domluvit bez násilí, by nebylo potřeba médií.

Média jsou důležitá proto, že svět ideální není ani omylem. Není ideální, protože ani lidé nejsou ideální. Navíc ideál je pro každého něco jiného. Každý územně správní celek by měl fungovat podle toho, jak v něm chce žít většina lidí, s tím, že by mělo být zajištěno, aby tím nijak netrpěli lidé s odlišnou životní vizí. Např. člověk, který se narodí v komunistické zemi, ale vyroste a zjistí, že nechce být komunista, nemá obvykle šanci žít jinak. Systém je nad ním, není odkud brát svobodu. Stejně tak člověk, který má peníze v bance, jež zkrachuje, většinou nedostane úspory zpět. Ten, kdo má hlad, obvykle nedostane hned najíst.

Trčí někde zapomenutý.

Média mají být hlasem, který ho připomene.

Třetí svět je rodištěm nových myšlenek. Lidé tam musí řešit takové problémy, na které neplatí žádný dříve ověřený způsob. Přestože tam panuje bída, přinášejí země třetího světa obrovský lidský potenciál. Třeba se právě teď rodí někde člověk, který by mohl vymyslet lék proti rakovině, kdyby se ovšem dožil aspoň předškolního věku.

Zdá se, že stačí málo. Vždyť tolik lidí dnes a denně umře "jen" kvůli nedostatku jídla nebo léků, které jsou u nás považovány za standard. Jenže kdyby fungoval stát, společnost a nějaký sociální systém, tyhle elementární věci by nechyběly.

Nebýt médií, nevěděli bychom vůbec, co se jinde děje. Jenže i když sledujeme zprávy na komerčních stanicích, nedozvíme se všechno. V rámci lidské solidarity vznikají projekty nezávislých médií. Můžou se zdát radikální, ale každý odboj musí být ostrý. Nemůžeš pomoct lidem, které neslyšíš volat. Nemůžeš čekat pomoc, o kterou si neřekneš. Nemůžeš pomoct všem. Co můžeš, je snažit se přijímat informace aktivně, zaujímat postoje tím, čemu se říká "srdce". Třeba nic nezmůžeš, ale Ježíš tě vidí.

•Marionette
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Berlin wall Reagovat...
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•Jan Zbyněk Fišer
•Gabriela Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli víte i o jiné organizaci, ktera zprostredkovava stipendia pro stredoskolaky krome OSF? Divala jsem se i na studyinbritain a tam jsem nasla pouze univerzity. Předem díky za informaci. (jaroška)
•jméno text
•Andrea ahoj chtěla bych se zeptat... když se budu hlásit na žurnalistiku ať už je to kamkoliv potřebuju mít už nějakou praxi?když na střední nic nenapíšu nemám na přijetí do žurnalistiky ždnou šanci??
•Airline Tickets All destinations [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=1]cheap flights uk[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=2]cheapest airfare tickets[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=Attac
•Certos Thanks http://cheapairo.com.ar/flight-t20.htm cheap airplane ticket europe http://cheapairo.com.ar/flight-sk56.htm discount ticket http://cheapairo.com.ar/flight-s101.htm cheap air flights discounted flights airfares http://cheapairo.com.ar/flight-e253.htm tokyo air tickets from india [url=http://
<< 
>  >>