Nesmrtelnost Margaret Rose


Margaret Rose byla nejkrásnější. Nejkrásnější ze všech, co kdy prošly po pozlacených ulicích Hollywoodu. Ale ona stárla a cítila, že její krása, její obchodní značka, spolu s jejím mládím umírá. Proseděla poledne, probděla noci, trvalo dlouho, než na to přišla. Na způsob, jak nezemřít.

Toho rána šla cvičit, pozvala si kosmetičku, kadeřnici, a nakonec šla do květinářství, kde koupila kytky. Sto padesát bílých růží. Uklidila svůj krásný byt a zavolala milenci. Tento ji opravdu miloval, vlastně mu pro jeho dolézavou oddanost přezdívala Psíček.

Psíček nebyl doma, telefon zvedla služebná se slovy: "Pan Witts není přítomen, ale měl by se vrátit každou chvíli." Margaret požádala služebnou, ať vyřídí, že se má "pan Witts stavit přesně v devět hodin večer u mě doma." Bylo jí jasné, že přijde.

Velký hrnec mléka obarvila na fialovo, napustila vanu. Učesala se, nalíčila, do vany nalila mléko a vhodila všech sto padesát růží.

Bylo to krásné.

Vedle položila dopis, vysvlékla se, vlezla do vany plné růží a ohlédla se na zrcadlo pokrývající celou stěnu. Ano, je krásná. Takhle si ji budou pamatovat.

Podřezala si žíly.

Bylo osm hodin večer.

Ihned, když se Witts Psíček po návratu dozvěděl o pozvání od své netečné femme fatale, nečekal ani minutu a jel za ní.

Vešel do krásného bytu a ucítil zápach. "Margaret?" Zápach vycházel z koupelny.

Ještě jednu věc je třeba zmínit. Witts se vrátil o dva týdny později, než plánoval. "Margaret?"

V tlejícím kompostu růží a zkyslého fialového mléka se nořila odporná nafouklá mrtvola - té, jež se říkávalo "Bílá růže".

Dopis, jež přes slzy četl, se mu klepal v rukou.

"Toto je mé přání, Wittsi, nepodivuj se mu a čiň, jak říkám. Na stole je fotoaparát. Vyfoť mě a zařiď, ať se ta fotka dostane všude. Všude! Nechť na mě nikdy nezapomenou! Ať si mě pamatují takovou, jaká doopravdy jsem. Nádhernou."

On plakal. Ale se slzami v očích udělal vše, co si jeho jedinečná, jeho femme fatale, přála. Do týdne byla děsivá fotka všude. Titulek říkal: "Bílá růže shnila."

•Eman Ekaf
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Nesmrtelnost Margaret Rose Reagovat...
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•emrovka Jako myslíš dělat to pro jarošku? nástěnka a tak? tady by to asi moc lidí nečetlo...
<< < 
>>