Nesmrtelnost Margaret Rose


Margaret Rose byla nejkrásnější. Nejkrásnější ze všech, co kdy prošly po pozlacených ulicích Hollywoodu. Ale ona stárla a cítila, že její krása, její obchodní značka, spolu s jejím mládím umírá. Proseděla poledne, probděla noci, trvalo dlouho, než na to přišla. Na způsob, jak nezemřít.

Toho rána šla cvičit, pozvala si kosmetičku, kadeřnici, a nakonec šla do květinářství, kde koupila kytky. Sto padesát bílých růží. Uklidila svůj krásný byt a zavolala milenci. Tento ji opravdu miloval, vlastně mu pro jeho dolézavou oddanost přezdívala Psíček.

Psíček nebyl doma, telefon zvedla služebná se slovy: "Pan Witts není přítomen, ale měl by se vrátit každou chvíli." Margaret požádala služebnou, ať vyřídí, že se má "pan Witts stavit přesně v devět hodin večer u mě doma." Bylo jí jasné, že přijde.

Velký hrnec mléka obarvila na fialovo, napustila vanu. Učesala se, nalíčila, do vany nalila mléko a vhodila všech sto padesát růží.

Bylo to krásné.

Vedle položila dopis, vysvlékla se, vlezla do vany plné růží a ohlédla se na zrcadlo pokrývající celou stěnu. Ano, je krásná. Takhle si ji budou pamatovat.

Podřezala si žíly.

Bylo osm hodin večer.

Ihned, když se Witts Psíček po návratu dozvěděl o pozvání od své netečné femme fatale, nečekal ani minutu a jel za ní.

Vešel do krásného bytu a ucítil zápach. "Margaret?" Zápach vycházel z koupelny.

Ještě jednu věc je třeba zmínit. Witts se vrátil o dva týdny později, než plánoval. "Margaret?"

V tlejícím kompostu růží a zkyslého fialového mléka se nořila odporná nafouklá mrtvola - té, jež se říkávalo "Bílá růže".

Dopis, jež přes slzy četl, se mu klepal v rukou.

"Toto je mé přání, Wittsi, nepodivuj se mu a čiň, jak říkám. Na stole je fotoaparát. Vyfoť mě a zařiď, ať se ta fotka dostane všude. Všude! Nechť na mě nikdy nezapomenou! Ať si mě pamatují takovou, jaká doopravdy jsem. Nádhernou."

On plakal. Ale se slzami v očích udělal vše, co si jeho jedinečná, jeho femme fatale, přála. Do týdne byla děsivá fotka všude. Titulek říkal: "Bílá růže shnila."

•Eman Ekaf
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Nesmrtelnost Margaret Rose Reagovat...
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•Jan Zbyněk Fišer
•Gabriela Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli víte i o jiné organizaci, ktera zprostredkovava stipendia pro stredoskolaky krome OSF? Divala jsem se i na studyinbritain a tam jsem nasla pouze univerzity. Předem díky za informaci. (jaroška)
•jméno text
•Andrea ahoj chtěla bych se zeptat... když se budu hlásit na žurnalistiku ať už je to kamkoliv potřebuju mít už nějakou praxi?když na střední nic nenapíšu nemám na přijetí do žurnalistiky ždnou šanci??
•Airline Tickets All destinations [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=1]cheap flights uk[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=2]cheapest airfare tickets[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=Attac
•Certos Thanks http://cheapairo.com.ar/flight-t20.htm cheap airplane ticket europe http://cheapairo.com.ar/flight-sk56.htm discount ticket http://cheapairo.com.ar/flight-s101.htm cheap air flights discounted flights airfares http://cheapairo.com.ar/flight-e253.htm tokyo air tickets from india [url=http://
<< 
>  >>