Berlin wall

Potrat není nic dobrého

Liga polských rodin navrhuje zahrnout zákaz potratů do ústavy. Je nutno říct, že lidé z téhle organizace, stejně jako členové některých polských vládních stran, se většinou projevují jako xenofobní, homofobní, nesnášenliví lidé, kteří se názorově zapomněli někdy v dobách upalování čarodějnic.

Nehledě na to, že plod je opravdu živá bytost a každá citově zralá žena si z potratu odnese často nejen psychické následky na celý život, uzákonit zákaz potratů je nic neřešící nesmysl. Důvody, kvůli kterým ženy na potrat chodí, jsou různé. Často je to proto, že je matka příliš mladá, obává se finančních problémů, ale může se stát, že se prostě rozhodne, že by ji dítě obtěžovalo. To je vrchol sobectví, které ale nějaký zákon z lidí neodstraní.

Zvláštní je, že v poslanecké sněmovně se ohledně hříšnosti potratů nejvíce rozhořčují muži. Přitom velká část žen podstupuje potrat právě kvůli tomu, že muž - otec dítěte nezvládl nebo odmítl převzít za dítě zodpovědnost. Myslím, že pocity těhotné ženy ani sebecitlivější muž nikdy nepochopí. Ženu nezajímá výše alimentů, kterou stát stanoví. Žádná suma, nehledě na to, jak jednoduché je v tomhle státě na děti neplatit, jí nevynahradí úplnou rodinu, podporu muže, jeho účast na výchově. Ženy mají strach být samy s dětmi, protože to opravdu není jednoduché.

Velice závažná je otázka, zda má žena morální právo vybrat si, jestli chce přivést na svět těžce postižené dítě. Neznám na tuhle otázku odpověď a sama nevím, co bych dělala, kdybych se v těhotenství dozvěděla, že dítě není zdravé.

Ženě se však nedá upřít právo podstoupit potrat, pokud by těhotenství ohrožovalo její zdraví. Také je nehorázné chtít zakázat potrat obětem znásilnění. Myslím, že to je horší zločin než zabít zygotu.

Zákaz potratů by vedl k samým negativním jevům ve společnosti. Přivedl by na svět mnoho nechtěných dětí, dětské domovy by praskaly ve švech. Tento stát totiž zatím neumí s opuštěnými dětmi nic jiného než nacpat je do hnusných šedých děcáků, továren na citové deprivanty. Také vznik pokoutního provádění potratů je vážnou hrozbou. Všechny státy by namísto stíhání potratů měly dělat něco užitečnějšího - propagovat antikoncepci. Možnost regulovat porodnost je ten největší dar, který se kdy lidem dostal do rukou. Někteří fanatičtí konzervativci či katolíci však považují i antikoncepční pilulky za způsob vraždy dítěte.

Jakkoliv si myslím, že jít na potrat není nic dobrého, je třeba se nechtěných těhotenství vyvarovat jiným způsobem než zákazem potratů.

•Marionette
Reakce ke článkům byly zrušeny.
Reakce ke článku Potrat není nic dobrého Reagovat...
Redakce časopisu Ježíšek není: jezisekneni@quick.cz Grafické zpracování: Tomáš Popelínský ©2005
Články ani jejich části nesmí být bez vědomí autorů šířeny. Webmaster: Tomáš Popelka (thomm (at) atlas (dot) cz) © 2005-2006
SHOUTBOARD...
Jméno: Text:
:D
:P
B)
;)
:)
:S
:I
Bo
3(
:o
8E
8o
;S
:x
3)
MM
:(
HD
:C
:?
:!
Opište kód
•Jan Zbyněk Fišer
•Gabriela Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli víte i o jiné organizaci, ktera zprostredkovava stipendia pro stredoskolaky krome OSF? Divala jsem se i na studyinbritain a tam jsem nasla pouze univerzity. Předem díky za informaci. (jaroška)
•jméno text
•Andrea ahoj chtěla bych se zeptat... když se budu hlásit na žurnalistiku ať už je to kamkoliv potřebuju mít už nějakou praxi?když na střední nic nenapíšu nemám na přijetí do žurnalistiky ždnou šanci??
•Airline Tickets All destinations [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=1]cheap flights uk[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=AttachFile&do=get&target=2]cheapest airfare tickets[/url] [url=http://gaia.lbl.gov/bir/CheapAirlineTickets?action=Attac
•Certos Thanks http://cheapairo.com.ar/flight-t20.htm cheap airplane ticket europe http://cheapairo.com.ar/flight-sk56.htm discount ticket http://cheapairo.com.ar/flight-s101.htm cheap air flights discounted flights airfares http://cheapairo.com.ar/flight-e253.htm tokyo air tickets from india [url=http://
<< 
>  >>